Пивоварня

Mad Brew Hub

Майданчик для українських контрактових пивоварів

Компанія Mad Brewlads реалізувала ідею про створення особливого крафтового простору –  відкрила крафтовий майданчик MadBrewHub!
Йдеться не про виникнення нової крафтової броварні, як такої, а про появу крафтового хабу. Це креативний простір для контрактових пивоварів, де вони зможуть варити своє пиво, скориставшись нашим обладнанням та технологіями.
В світовій практиці контрактове пивоваріння означає, що ви звертаєтеся до іншої пивоварні для того, щоб варити та пакувати пиво. Однак, це – ваше пиво, адже рецепт і бренд належить вам і саме ви вирішуєте, яким воно буде.
Така модель контрактового пивоваріння широко використовується, адже не передбачає значних витрат зусиль та часу для запуску бренду на ринок, оскільки вже є пивоварня, яка готова до виробництва того чи іншого бренду.
Тож і українські архітектори рецептів отримають шанс почати свій бізнес без зайвих вкладень, спробувавши варити пиво за власними ідеями. Маючи рецепт, охочі зможуть зварити пиво, не витрачаючи ресурсів на купівлю обладнання та отримання дозвільних документів, що в Україні є неабиякою проблемою.

“Наші технології та досвід дозволять варити по справжньому цікаві сорти і будь-які стилі пива. Пивовари усієї України зможуть замовити пиво за власним рецептом, експериментуючи зі смаками. Тут вони можуть ділитися досвідом, і створювати нові незвичні поєднання. Пиво, зварене в такій атмосфері, буде унікальним”, – розповідає керівник проекту Михайло Найда.


Виробничі потужності (новий завод на Харківщині) хабу надало ТОВ „Медбрюледс Крафт Ко” – одні з піонерів українського крафтового руху. На відміну від схожих проектів, компанія не стала перетворювати у простір для творчості пивоварів свої первісні потужності, з яких починало бізнес, а побудували нове, ще більше виробництво.

Загальна виробнича потужність – 300 тисяч літрів на рік. Варниця має місткість 1000 літрів, але дозволяє зварити мінімальну партію у 600 літрів, бродильні танки мають різний об’єм – від 300 до 2000 літрів. Контрактовики мають можливість зварити власне пиво на цих потужностях з професійним супроводом, всю необхідну сировину їм нададуть за найнижчим цінами оптових постачальників.

Михайло Найда: „Працюємо з повною лінійкою німецьких солодів Weyermann, у наявності також і базові сорти харківського виробника – компанії Малтюроп. Збираємося представити спеціальні сорти сортів місцевої солодовні Бєлгер (м.Куп’янськ) – вони починають експериментувати з темними сортами, що поки що унікально для українських виробників. Також маємо великий асортимент закордонних ароматичних хмелів та спеціальне обладнання для роботи з ними.”

Пиво буде випускатися під брендом авторів рецептів, в текстовому маркуванні, відповідно до вимог законодавства, будуть вказані вихідні дані підприємства, що має ліцензії на виробництво та торгівлю пивом. Також, від імені цього підприємства будуть укладатися контракти на постачання пива.
Хаб працює виключно у правовому полі. Пивовари отримуватимуть прибуток від продажу свого пива, яке розраховується за таким принципом: автор рецепту сам встановлює ціну на свій продукт, та виявляє зацікавлених споживачів, за підсумком він отримує вартість продажу пива за мінусом собівартості витрачених сировини, матеріалів, інших накладних витрат, податків та невеликої платні, що йде на підтримання проекту.

Михайло Найда: „Усі ризики щодо якості продукту несе хаб. А ось ризики щодо витребуваності того чи іншого авторського рецепту у товаристві любителів крафтового пива – вже несе автор цього рецепту.”

Такий принцип роботи дає творчу свободу автору рецепту, дозволяє відмовитися від диктату виробника, конкурсів, відбору дегустаційними комісіями, та інших моделей, які зараз пропонують великі броварні пивоварам-аматорам.
Головні завдання хабу – підвищення та урізноманітнення пивної культури в умовах натиску псевдо-крафту (експлуатації теми крафту виробниками масового пива) та самореалізація нових дизайнерів смаку пива.
Сьогодні контрактове пивоваріння – продукт від конкретної людини, яку знають в обличчя, і яка відповідає за якість напою своєю репутацією, не важливо де і як він виготовлений. Потрібно максимально надати можливість реалізуватися такій людині, не обмежуючи її якимось рамками і зняти тягар організаційних проблем.

Михайло Найда: „Є в Україні підприємці, які намагаються розвивати напрямок крафтового пиво, маючи кожен свої інтереси. Є багато бажаючих спробувати себе. Ми хочемо допомогти молодим пивоварам реалізувати свою концепцію.”

Проект  вже співпрацює з кількома брендами крафтового пива:
Дідько
Philosopher
GoldFish Brewery
Ремісна Броварня
N City Brewing Co.

І дехто поки що хоче залишатися у тіні
Всі ці хлопці та дівчата є контрактними замовниками на нашому хабі.
Чекайте на розповідь їх історій на наших сторінках – це буде цікаво.

Нас часто запитують: «Чи може MadBrewHub не просто зварити пиво, а допомогти у творчому пошуку? Чи є варіанти?»
– Так! Якщо ти творча особистість – ми завжди можемо запропонувати тобі щось цікаве.
Ідеям потрібен драйв і, може, саме ти втілиш у життя найсвіжішу з них.

Тож перелік актуальних проектів:

– Ініціатива «El Kava».
Була започаткована хлопцями, які марили і кавою, і пивом, а тому спробували поєднати ці два смаки в одному. У співпраці з Philosopher були випущені доволі цікаві кавові стаути. Тепер проект чекає на нових каво/пивових маніяків, які продовжать його в межах окремого бренду.

– Ініціатива «pHormula».
Кислі сорти Mad Brewlads, які були зварені у традиційному бельгійському стилі спонтанного бродіння та відлежали на сьогодні 3-4 роки (так, це дійсно щось безпрецедентне!). Потребують кропіткої роботи змішування, чому передує визначення оптимальних пропорцій блендингу.
Євгеній Біліченко вніс нові ідеї у цей процес, але твоя думка може бути цінна!

Criadera.
Приватний проект знову ж таки Philosopher та невідомих домашніх бутлегерів. Експеримент отримав від вас схвальні відгуки, друзі, але через брак дерев’яних діжок трошки загальмував. Mad Brewlads наразі веде роботу по встановленню дубових ємностей (foeder).
Взагалі Criadera має настільки багато підвидів, що завжди готовий прийняти до співпраці нових пивних митців)

Hoptuin
Легенда українського крафту , що же кілька років не випускається.
Отримай рецепти, очоль роботу пивоварів і гайда ловити бородатих ельфів!

Якщо ці проекти команди Mad Brewlads та її партнерів тобі цікаві – напиши нам!
Якщо маєш своє бачення – обов”язково напиши!